Menu
0 Comments

Atrakcyjne formy spędzania wolnego czasu przez kierowców ciężarówek

Kierowcy pojazdów ciężarowych są ustawowo zobowiązani do regularnego odpoczynku. Poza tym można stwierdzić, że są oni zadowoleni, gdy mogą zatrzymać się na trasie i spokojnie zjeść lub zdrzemnąć w jednym ze swoich ulubionych zajazdów. Zazwyczaj znajdują w nich specjalne pomieszczenia, w których sięgają po jedne ze swoich ulubionych książek o tematyce motoryzacyjnej. Wśród nich odnaleźć można „Świat ciężarówek” z ciekawymi fotografiami i zestawieniami. Do rąk kierowców trafiają również wywiady ze znanymi trakerami oraz serie wydawnicze poświęcone ciekawostkom z ich codziennej pracy.

Obecnie codzienne poczynania operatorów pojazdów ciężarowych można śledzić także na różnych kanałach telewizyjnych oraz na You Tubie. Zamieszczane na nim filmiki są lubiane nie tylko przez samych kierowców, ale również przez pasjonatów motoryzacji i młodych chłopców. Pozwalają im one na chwilę odprężenia i relaksu, a jednocześnie zwiększają poziom wiedzy na temat sposobu funkcjonowania taborów dostawczych. Sporo praktycznej wiedzy znajdą oni także na łamach miesięcznika „Polski Traker”.

Zdarza się jednak, że kierowca ciężarówki nie może skorzystać z oferty swojego ulubionego zajazdu podczas postoju, ale musi spędzić go we własnym pojeździe. Dzieje się tak wówczas, gdy panuje zła pogoda, kiedy operator notuje opóźnienie lub musi część przerwy poświęcić na naprawę tira. Trzeba jednak przyznać, że chwila przerwy spędzona w ciężarówce również może należeć do przyjemności. W dobrze przygotowanym pojeździe znajduje się bowiem miejsce na kuchenkę gazową na kartusze, która pozwala na odgrzanie lub przygotowanie ulubionego posiłku. Może on zostać zjedzony przy ulubionym serialu czy filmie lub przy dźwiękach dobrze znanej muzyki. Niektórzy kierowcy lubią także poświęcać się ulubionej grze komputerowej, na przykład Mad Trucks, która pozwala im na ćwiczenie refleksu i sztuki szybkiej jazdy. Natomiast najbardziej zmęczeni kierowcy bez żadnych przeszkód odpoczywają podczas spokojnego snu odbywanego na rozkładanym łóżku.

Tagi: ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *